NA NIEBIESKO

 

5

Tegoroczne obchody Światowych Dni Wiedzy na Temat Autyzmu odbyły się w naszej szkole pod hasłem „Autyzm- razem nie obok”. Chcąc zwiększyć świadomość społeczeństwa na Rynku w Wadowicach oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej rozdawane były ulotki szerzące wiedzę w myśl powiedzenia: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski".  2 kwietnia zorganizowany został happening pod hasłem „Niebieska Kalwaria”. Uczniowie wraz z nauczycielami, a także przedszkolaki i młodzież z zaprzyjaźnionych placówek brali udział w „marszu dla autyzmu”. Swą solidarność wyraził także Pan Sebastian Wątroba, aktor znany z serialu W11. Na Stadionie Miejskim Kalwarianka wypuszczono w niebo niebieskie balony , które są symbolem wsparcia osób ze spektrum autyzmu. Do naszej akcji pod hasłem „Na Niebiesko” dołączyło również Przedszkole Samorządowe w Stroniu oraz Przedszkole w Poroninie. Wszystkie dzieci i wychowawcy przedszkola „świecili na niebiesko”: założyli ubrania w kolorze niebieskim, wykonali plakaty z hasłami propagującymi wiedzę na temat autyzmu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasz dzisiejszy happening pod hasłem "Niebieska Kalwaria". 😊💙
Serdeczne podziękowania za obecność kierujemy w stronę przyjaciół z sąsiedzkich przedszkoli i szkół, a także w stronę przedszkola w Stroniu i Poroninie, którzy także byli z nami dziś solidarni.

Ogromnie się cieszymy i dziękujemu Panu Sebastian Wątroba że pośród wielu obowiązków znalazł czas, by w tym jakże ważnym dla nas dniu był razem z nami.

Dziękujemy bardzo dyrektorowi Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Panu Andrzejowi Burdkowi za obecność i ciepło, którym nas zawsze obdarza.

W tym dniu chcemy pokazać społeczeństwu jak ważne jest zrozumienie dla Autyzmu. To właśnie dzięki wiedzy i świadomości, możemy wspólnie zmieniać świat osób z autyzmem na lepsze!! ☺️

Bądźmy razem z osobami z Autyzmem, nie obok!

FOTORELACJA

P1070930

P1070931

56307863 683068072096571 8269403918593687552 n

2

                    1  3

4

5

7

                      6   8