DO RODZICÓW...

 

Drodzy Rodzice,
minął kolejny rok nauki w warunkach trwającej pandemii i remontu dostosowującego budynek do przepisów przeciw pożarowych.
Remont został ukończony w grudniu i próbowaliśmy uporządkować cały ten bałagan.
Dla nas był to rok ciągłej pracy, gdy inne placówki zostały zamknięte, Wasze dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęcia szkolnych i dodatkowych.
Wielu nauczycieli chorowało na covid, wielu przebywało na kwarantannie, inni byli na długich zwolnieniach spowodowanymi różnymi schorzeniami. Nie wszystkie zajęcia się więc odbywały, część pracowaliśmy łącząc klasy. Podziękowania dla nauczycieli, którzy prowadzili łączone zajęcia, a było ich dużo.

Nie mieliśmy możliwości spotykać się w Ośrodku, bo nie pozwalają na to rygory sanitarne.
Opiszę więc jakie zmiany zaszły w tym roku.
Parter zyskał nowe przeznaczenie. Jadalnia została odnowiona, ukwiecona, hol jest jeszcze w stadium realizacji, ale jest wymalowany ma nową podłogę, trochę inny wystrój.
Na parterze jest duża, wygodna szatnia z nowymi wieszakami.
Na II piętrze jest zupełnie nowy gabinet psychologa, pedagoga, pokój nauczycielski, po drugiej stronie korytarza, nową odmalowaną salę ma klasa VI i nowa sala logopedów.
Na I piętrze powstała sala do zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną.
Trochę o nas– mamy 10 oddziałów klasowych.
Dla małych dzieci prowadzone są zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Mamy uczniów, którzy przebywają w Ośrodku od poniedziałku do piątku.
Prowadzimy nauczanie indywidualne i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze.
Budynek jest stary z 1969 roku i wymaga wielu dużych, kosztownych remontów. Na razie moje starania idą w naprawę bieżących awarii elektrycznych, hydrauliczno-kanalizacyjnych, a jest tego bardzo dużo, a środków niewiele.
Bardzo dziękuję Panu Michałowi za wymalowanie sali rehabilitacyjnej, Panom Sewerynowi, Piotrowi, Wojciechowi, Arturowi, Marcinowi, Andrzejowi za pomoc w przewożeniu mebli i angażowanie się w inne projekty.
Pani Przewodniczącej i Pani Kasi za pomoc na różnych polach.
W tym roku nasze mury opuści uczeń klasy pdp – Piotrze, bądź szczęśliwy i spotykaj samych dobrych ludzi na swojej drodze.
Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie . Pogodnych wakacji i odpoczynku.

Serdecznie pozdrawiam
Małgorzata Pasternak