Osiągnięcia

                                                                 ROK SZKOLNY 2017/2018

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego w Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej
II miejsce Natalia w kategorii klasy I - III SP
Wyróżnienie Filip i Michał

IMG 2324

18 stycznia 2018r Piotr Rajda zdobył WYRÓŻNIENIE w przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej.

IMG 8161

Obraz 5

Obraz 2 Obraz 3

Obraz Obraz 4

17 października uczniowie wraz z Panią Dyrektor uczestniczyli w uroczystym zakończeniu i podsumowaniu projektu

"Miasto, ludzie, historia"

podsumowanie projektu

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

IMG 6115Dni Papieskie

W 97 rocznice urodzin św. Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Poezji Religijnej Recytowanej w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestników powitał proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej ksiądz Wiesław Cygan. Po wspólnej modlitwie rozpoczęły się zmagania konkursowe. Komisja konkursowa w składzie: O. Mieczysław Żelazny OFM, Rafał Gralewski, Barbara Kurczych miała niełatwe zadanie. Oceniano przede wszystkim dobór repertuaru, kultura słowa wykonanie i interpretację utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia naszym uczniom za piękną recytację:
II miejsce otrzymała Teresa Malina za recytację wiersza „Droga do świętości”
III miejsce otrzymał Piotr Rajda za recytację wiersza „Święty Jan Paweł II”
Wyróżnienia otrzymali Jan Malina za wiersz „Święty Jan Paweł II” i Wioleta Wiechowska za recytację wiersza „Droga do Świętości”
Recytacja wierszy sprawiła wiele radości i zadowolenia zarówno samym uczestnikom jak i ich słuchaczom. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Konkurs zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
W środę 19 maja 2017r. rozpoczęliśmy Przegląd Muzyki Religijnej. Młodych muzyków oceniało Jury w składzie: ks. Jarosław Warzecha i br. Filip Czub. Oceniano przede wszystkim dobór repertuaru, umiejętności instrumentalne, intonację, artykulację i dynamikę utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne.
W przeglądzie młodzi instrumentaliści prezentowali dwa utwory, jeden obowiązkowy „Po górach dolinach…” i drugi o tematyce religijnej, grając na: instrumentach klawiszowych, dętych i uderzanych. Uczestnicy byli oceniani w 3 kategoriach: dzieci klas I-III, młodzież gimnazjalna, młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

I miejsce zajął Piotr Rajda w kategorii młodzież szkół gimnazjalnych za wykonanie dwóch utworów na keybordzie „Po górach, dolinach …” i „Oto jest dzień, który dał nam Pan”.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

certyfikatZdobyliśmy tytuł „Szkoła Dobrego Wychowania”!!!
Od 16 listopada 2015r. do 31 maja 2016r. nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim konkursie „Szkoła dobrego wychowania”, zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Przez pół roku wspólnie z całą społecznością sumiennie wykonywaliśmy zadania przewidziane regulaminem konkursu. Opracowaliśmy między innymi: Szkolną Kartę Zasad Dobrego Zachowania, w konkursie plastycznym wyłoniliśmy Mistrza savoir vivre, wykonaliśmy wspólnie plakat pt. „Mój wygląd świadczy o mnie”, stworzyliśmy piękne prace przedstawiające dobre zachowanie, obejrzeliśmy bajki „Kubuś Puchatek i dobre maniery”, „Franklin pomaga”, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć idee dobrego wychowania. Spotkania te przyniosły nam wiele radości oraz pozytywnych emocji. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.
Koordynatorzy projektu:
Agnieszka Filek
Agnieszka Mirocha
Urszula Niesyty

 

DNI PAPIESKIE

IMG 4788Po raz kolejny, młodzież z naszego Ośrodka wzięła udział w XIX Dniach Papieskich zorganizowanych przez Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku wydarzenie to jest jednocześnie promocją Światowych Dni Młodzieży, stąd też hasło Dni Papieskich: ,,Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.”
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach:

I. W kategorii przegląd muzyki w wersji instrumentalnej uczeń Piotr Rajda grając na keyboardzie utwory „Hymn Światowych Dni Młodzieży” oraz „Czarną Madonnę” - zajął II miejsce
II. W kategorii przegląd poezji naszą szkołę reprezentowała mocna grupa recytatorów w składzie : Piotr Rajda i Wioleta Wiechowska otrzymali– wyróżnienia. Pozostali uczniowie, Zuzanna Sarapata, Gabriela Bochenek, Katarzyna Reciak, oraz Edyta Reciak odebrali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

 

 

W miesiącu marcu uczeń klasy III B Piotr Pieczonka za pracę wykonaną podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej otrzymał wyróżnienie w XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach”. Konkurs został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej. Ideą konkursu od wielu lat jest zwrócenie uwagi na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego. Jest to jeden z największych w kraju konkurs o charakterze inderdyscyplinarnym. W konkursie wzięło udział ponad siedem tys. uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Wystawę pokonkursową można oglądać w GOKu w Swinnej lub na ich stronie internetowej.

 

20160317 140414NASI LAUREACI W KONKURSIE WIELKANOCNA PALMA

 


Uczniowie naszego ośrodka w marcu 2016r brali udział w konkursie plastycznym „Wielkanocna palma” zorganizowanym przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na konkurs wpłynęło 96 prac, spośród których uczniowie Edyta Reciak i Paweł Malina zdobyli I miejsce, Zuzanna Sarapata zdobyła wyróżnienie.

 

 

 

 

 

 

 

b rajda piotr sKonkurs "Uzależnienia - to nie dla mnie!"
Regionalny Konkurs Plastyczny pt. "Uzależnienia - to nie dla mnie!" został zorganizowany przez Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać szansę" w Wadowicach. Na konkurs wpłynęło 531 prac plastycznych ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół specjalnych. Jury oceniało zgodność tematyczną pracy, oryginalność i estetykę wykonania. Bardzo cieszymy się, że wśród tylu prac z różnych szkół, również i z naszej zostały dostrzeżone i wyróżnione.

 

Oto laureaci:
II miejsce Zuzanna Sarapata
III miejsce Piotr Rajda
wyróżnienia:
Jan Malina,  Karol Pawłowski,  Karol Bydłoń
opiekunowie: E. Wiercimak,  K. Kowalczyk, A. Kowalska-Guzik     http://soswkalwaria.pl/index.php/85-sukcesy
 

 

 Konkurs plastyczny: Moje miejsce na Ziemi pt. „Gdybym był Świętym Mikołajem”

SAM 1484W dniu 2 grudnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 w Krakowie odbyła się uroczysta gala i wręczenie nagród laureatom konkursu wojewódzkiego pt. „Gdybym był Św. Mikołajem”. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Kraków prof. Jacek Majchrowski oraz Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie Ks. prof. Ign. dr hab. Józef Bremer SJ.
Uczniowie naszego Ośrodka Klaudia Przytuła oraz Paweł Malina zostali nagrodzeni w II Wojewódzkim Konkursie uczniów niepełnosprawnych pt. „Moje miejsce na Ziemi”. Prace, które wykonali można oglądać w szkolnej galerii oraz na stronie internetowej: zsoi4.pl.
Podejmowanie tego rodzaju inicjatyw pozwala rozwijać zainteresowania artystyczne oraz stwarza okazję do osiągnięcia indywidualnego sukcesu. Planujemy uczestnictwo w kolejnych konkursach, aby móc zaprezentować twórczość naszych uczniów szerszemu gronu odbiorców.

Opiekun : Anna Kowalska-Guzik

SAM 1467     SAM 1476

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

DSC 0395„Miłość wam wszystko wyjaśni” pod takim hasłem obchodzono w tym roku XVIII Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w trzech kategoriach:
I. W kategorii przegląd muzyki w wersji instrumentalnej uczeń Piotr Rajda grając na keyboardzie utwory „Wiele jest serc” oraz „Barkę” - zajął I miejsce
II. W kategorii przegląd poezji naszą szkołę reprezentowała mocna grupa recytatorów w składzie : Zuzanna Sarapata , Kamil Ogarek oraz Teresa Malina otrzymali– wyróżnienia. Pozostali uczniowie Wioletta Wiechowska, Dominika Król, Katarzyna Reciak, oraz Kacper Płaczek odebrali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.
III. W konkursie plastycznym swoje umiejętności zaprezentowali:
Natalia Reciak – praca pt. „Idziemy drogą miłości za słowem Św. Jana Pawła II”

I miejsce Piotr Rajda- praca pt. „Papież podczas górskich wędrówek”

II miejsce Karol Bydłoń- praca pt. „Modlitwa”-

III miejsce Bogusław Piotrowski- praca pt. „Miłosierny Ojciec”- wyróżnienie
Uroczystości zakończyły się uroczystą galą w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

dni pap

 


IMG 10591 Dnia 28 maja w Centrum Jana Pawła II w Krakowie , odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu plastycznego „Ewangelia w moim życiu”. Konkurs zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Wśród naszych uczennic dwie z nich zajęły ex aequo drugie miejsce w kategorii szkoły specjalne. Nagrody zostały wręczone przez Biskupa Damiana Muskusa OFM i Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Barana. Są to Dominika Król i Edyta Reciak uczennice III klasy przysposabiającej do pracy.                                     Opiekun Anna Kurpiel

 

konkurs plas05

 

IMG 10411W odpowiedzi na przedstawioną przez organizatorów propozycję udziału w VIII Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej " Z przyrodą za pan brat" w Oświęcimiu,  pod opieką pani Anny Kurpiel nasi uczniowie przygotowali prace plastyczne .

W tym roku tematem prac był 'Kot".

Udział w konkursie wzięli:

Edyta Reciak kl III PdP,Teresa Malina kl III PdP, Wioleta Wiechowska kl II PdP Zuzanna Sarapata kl III b SP.

Po ocenie prac dokonanej przez Komisję Konkursową, wyróżniono pracę Wiolety Wiechowskiej . Wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło 14 maja w Międzynarodowym Domu Spotkań Dzieci i Młodzieży w Oświęcimiu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 bezpieczna szkola logoW trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów szkoła podjęła działania zmierzające do rozwijania świadomości każdego dziecka w bezpiecznym funkcjonowaniu w szkole i poza nią.
Dnia 10 czerwca 2014 roku Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy otrzymał tytuł Bezpiecznej Szkoły.
W ramach konkursu zostało zrealizowanych 10 zadań wyznaczonych regulaminem, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie . Zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem ze strony uczniów. Efektem końcowym zajęć były plakaty , które zamieszczone były na gazetkach w klasach i na korytarzu szkolnym.
W ramach zajęć odbyły się spotkania z panią policjant, strażakiem i higienistką.
Dzieci uczyły się wykonywać proste czynności opatrunkowe na skaleczone ciało. Na zakończenie zajęć każda klasa została zaopatrzona w środki opatrunkowe.
W styczniu został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Co powinno się zmienić w twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi” Konkurs poprzedzony był krótkimi pogadankami w klasie z wychowawcą.
Za zasłużony wysiłek wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, a wyróżnione prace zostały wysłane do jury konkursu.
Ponad to uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi funkcjonowania państwa . Opracowywali terminy tj. państwo, prawo, społeczeństwo i obywatel.
Poznawali podstawowe prawa związane z ochroną dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej. Intencją było, aby uczeń po spotkaniach potrafił wcielić się w określone role; rozpoznawać sytuacje i zachowania naruszające godność i dobra osobiste człowieka oraz podawać ich przykłady.
Konkurs „Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń” przygotowały i przeprowadziły : Anna Mrzygłód- Grabowska i Agnieszka Filek.

 

  Nasz Ośrodek po raz drugi przystąpił do realizacji zadań wynikających z małopolskiego programu pod hasłem „Odblaskowa Szkoła". Organizatorami tej akcji są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty. Z kolei partnerami akcji – Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Konkurs ma promować noszenie elementów odblaskowych mających istotny wpływ na bezpieczeństwo pieszych.
Przystępując do konkursu, Szkoła podjęła się realizacji szeregu zadań. Nie tylko kontynuowane są zadania podjęte w ubiegłym roku, ale także wprowadzane są nowe działania, ciekawsze, jeszcze bardziej angażujące uczniów w akcję. Wśród nich można wymienić m.in.:
1. Zorganizowanie ćwiczeń z praktycznym wykorzystaniem sygnalizatora świetlnego oraz przejścia dla pieszych.
Każdy z uczniów miał okazję pokazać, jak powinno się przechodzić przez „zebrę”.
2. Wyposażenie wszystkich uczniów w elementy odblaskowe – opaski odblaskowe oraz kamizelki odblaskowe
3. Zorganizowanie szkolnego konkursu plastycznego oraz ufundowanie nagród dla laureatów.
4. Wydrukowanie ulotek zachęcających do noszenia odblasków, które były wręczane przez uczniów podczas happeningu.
5. Zorganizowanie we współpracy z Biblioteką Miejską w Kalwarii Zebrzydowskiej konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
6. Zorganizowanie cyklu zajęć pozalekcyjnych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym – zajęcia w organizowane w grupach wychowawczych oraz zajęcia informatyczne.
7. Dwa spotkania z policjantami - st. sierż. Arkadiusz Pytel z Komendy Powiatowej w Wadowicach oraz asp.szt. Artur Stadnicki z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.
8. Spotkanie z mistrzem świata Olimpiady Strażaków i Policjantów z 2014 roku – sekcyjnym z myślenickiej PSP Mariuszem Pustułą.
9. Organizowanie wycieczek pieszych – uczniowie zawsze byli ubrani w kamizelki odblaskowe lub zaopatrzeni w opaski odblaskowe.
10. Wykonanie gazetek ściennych oraz plakatów na temat bezpieczeństwa na drodze.
11. Happening. Uczniowie z własnoręcznie wykonanymi transparentami oraz zaopatrzeni w kamizelki i opaski odblaskowe odwiedzili Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Komisariat Policji, Urząd Poczty, Bank PKO, Przychodnię Zdrowia.
12. Wizyta w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem – „Odblaskowa Szkoła w Bibliotece”.
13. Lokalna promocja idei konkursu „Odblaskowa Szkoła” na stronach internetowych szkoły – www.sosw-kalwaria.pl.
14. Zamieszczenie sprawozdania z Happeningu na stronie Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej - www.kalwaria-zebrzydowska.pl
15. Promocja w lokalnej prasie – „Wiadomości Powiatu Wadowickiego” – www.wp.iap.pl
16. Promocja na portalu internetowym –www.wadowiceonline.pl/edukacja/oraz „Wiadomości Powiatowe”.

W wyniku tych działań uczniowie posiedli wiedzę nie tylko z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach, ale również przyswoili sobie zasady zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Mamy nadzieję, że udział szkoły w konkursie "Odblaskowa szkoła" przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów i uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków.

Anna Kowalska-Guzik

odblask szk1