PRZYGODA

IMG 4661Dnia 12 czerwca 2019 roku nasi uczniowie wraz z wychowawcami klas i opiekunami wybrali się na wspólna wycieczkę do Rabki. W godzinach porannych trzy klasy Szkoły Podstawowej tj. I a / III a, III b i IV wyjechały na wycieczkę. Po drodze do Rodzinnego Parku Rozrywki w Rabce zaplanowaliśmy jeszcze zwiedzanie Taboru Kolejowego w Chabówce. Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, który powstał na terenie dawnej parowozowni słynie z najliczniejszej i jednej z najciekawszych kolekcji eksponatów związanych z historią kolejnictwa na ziemiach polskich. Na kilku torach urządzono ekspozycję parowozów, lokomotyw elektrycznych i spalinowych, wagonów , pługów, żurawi i innego taboru specjalnego. Podczas zwiedzania każdy mógł wejść osobiście do lokomotywy, wagonu i bezpośrednio zobaczyć jak wyglądała kolej dawniej. Wszyscy byli zauroczeni rzeczywistymi rozmiarami pociągów. W cieniu drzew przy stolikach na świeżym powietrzu spożyliśmy drugie śniadanie. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę. Naszym celem był Park Rozrywki. Powstał w 1999 roku w Rabce (w miejscu gdzie od 1988 roku działał lunapark "Alibaba") założono Rodzinny Park Rozrywki "Rabkoland". Jego powierzchnia wynosi ok. 20883m2, znajdują się tu różnego rodzaju urządzenia i karuzele dla dzieci, restauracja, ogródki gastronomiczne oraz parking.
Dzieciaki bawiły się wspaniale podczas przejażdżek na najróżniejszych, dostępnych dla nich karuzelach. W wolnej chwili skusiliśmy się na pyszne lody dla ochłody. Pobyt na wycieczce uwieczniliśmy na zdjęciach aby mieć pamiątkę. Po tak wielkich emocjach nie zabrakło czasu na wspólny posiłek :) Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy cali i zdrowi.

Czytaj więcej: PRZYGODA

Z MORAŁEM NA WAKACJE

62259098 2360919290853357 6321882360073682944 nSPOTKANIE PRZED WAKACJAMI

W naszej szkole gościliśmy dzisiaj Siostrę Leonikę z wolontariuszami z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Liceum w Kalwarii Zebrzydowskiej. Licealiści przygotowali bajkę o Perskim Księciu, który postanowił się ożenić z niewiastą, która wyhoduje najpiękniejszy kwiat – kwiat uczciwości. Bajka ta miała piękne przesłanie, ukazała że warto być uczciwym i sprawiedliwym, bo kłamstwo ma krótkie nogi, a dobro zawsze zwycięży. Dopełnieniem radości było obdarowanie uczniów słodyczami.

Czytaj więcej: Z MORAŁEM NA WAKACJE

ALPILANDIA

IMG 7638Alpilandia to interaktywna wystawa, jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promowany jest temat pszczół i tajniki ich życia. 4 czerwca 2019 roku uczniowie naszej szkoły zwiedzili to bardzo interesujące i ciekawe miejsce w Kleczy. Jednak najbardziej owocnym momentem było wykonanie świeczek z wosku pszczelego, którymi dzieci mogły pochwalić się swoim rodzicom. Miodowe krówki też wszystkim bardzo smakowały. Zapraszamy do naszej krótkiej fotorelacji.

Czytaj więcej: ALPILANDIA

ŚWIĘTO RODZINY

IMG 79135 czerwca 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Rodziny, bo rodzina to największy skarb jaki mamy. W tym wyjątkowym dniu Pani Dyrektor Małgorzata Pasternak wręczyła statuetkę " Przyjaciela Ośrodka" siostrze Leonice,dziękując za wieloletnią współpracę, otwarte serce i dłonie służące pomocą. Siostra Leonika wraz z wolontariuszami z LO w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedza nas i pokazuje to, co dobre, piękne i wartościowe w życiu.
Imprezie towarzyszył dobry humor, w który wprawił nas klaun przy pomocy swoich magicznych sztuczek i kosmicznej mocy...

Czytaj więcej: ŚWIĘTO RODZINY

BEZPIECZEŃSTWO

IMG 4549W dniu 31.05.2019 r. Funkcjonariusz Policji Starszy Sierżant Tomasz Kapusta - dzielnicowy przeprowadził z uczniami klasy I a /III a SPS rozmowę pouczającą nt. czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka. Na koniec spotkania pokazał i zademonstrował wyposażenie radiowozu policyjnego.

Czytaj więcej: BEZPIECZEŃSTWO